מדריך מידות

#

מערכת צ'יפסט

מערכת צ'יפסט

איך בוחרים מידה נכון?

אחת הבעיות הגדולות סביב רכישה אונליין היא בעיית מידות הבגדים והנעליים. בד"כ הנושא מאוד מבלבל ולא ברור: איך משווים בין המידות הישראליות לאלה האמריקאיות? הבריטיות? או הסיניות? ואיך קונים בלי לטעות? איך מצמצמים למינימום את טווח הטעות שלנו? איך ממירים מידה בינלאומית למידה ישראלית?

ננסה לענות בצורה הטובה ביותר.

גם אם אתם בטוחים שאתם יודעים מה המידה שלכם, כדאי לוודא שאתם יודעים מה המידה האמיתית שלכם, לא משנה איפה. וכן, כדאי לדייק אז קחו סרט מדידה (רצוי כזה שכולל גם ס"מ וגם אינצ'ים) ובדקו היקף מותן, ירכיים וחזה. כמעט בכל טבלת המרה יופיעו גם המידות לפי היקפים שונים בגוף בסנטימטרים או באינצ'ים אלו יעזרו לכם להתאים את הבגדים ולבחור את המידה הנכונה.

גם המדידה חשובה:

חזה (Bust): היקף החזה. משמעותי במיוחד אצל נשים מכיוון שההיקף הרבה פעמים משתנה, בלי קשר למידת הבגד (אפשר להיות מידה small עם חזה גדול ולהפך). יש למדוד את היקף החזה בחלק הרחב ביותר. כדאי גם למדוד את ההיקף עם חזייה שאת נוהגת ללבוש, במקרה של ריפוד שנותן עוד היקף למדידה.

צוואר (Neck): היקף הצוואר. חשוב למדוד באיזור הכי רחב שלכם ולקחת בחשבון טווח של סנטימטר נוסף או שניים כדי שזה לא יהיה צמוד מדי.

מותניים (Waist): היקף המותן. הפעם יש למדוד את היקף המותניים בחלק הצר ביותר של הגוף ולקחת טווח ביטחון לטובת ימים מלאים יותר.

היקף ירכיים (Hips): מדידה של החלק המלא ביותר כאשר שתי הירכיים צמודות זו לזו.

רגליים (Leg length): אורך הרגל לצורך התאמת מכנסיים. מודדים את החלק הפנימי של הרגל, מקו המפשעה הפנימי ועד לכף הרגל (היכן שהמכנס אמור להסתיים).

כתפיים (Shoulder length): יש למדוד אורך מכתף אל כתף.

אורך יד (Arm length): לצורך מדידת שרוול. חיוני ביותר בחליפות כדי לקבל גזרה מדויקת. יש למדוד מקצה הכתף ועד לשורש כף היד.

טיפ: אם אתם רוצים ממש לדייק כדאי למדוד ללא בגדים

מאינץ' לסנטימטר ומסנטימטר לאינץ'

כדאי לבדוק באילו מידות משתמש המוכר/החנות – סנטימטרים, אינצ’ים או רגל.

1 אינץ' = 2.54 ס”מ

1 רגל = 12 אינצ’ים = 30.5 ס"מ

UK = מידות בריטיות

EU = מידות אירופאיות (נהוגות בישראל)

US = מידות אמריקאיות

שימו לב שמידות ה-XL האירופאית המוכרת לנו שונה ממידת XL בריטית או אמריקאית. לכן אם נתקלת במידה זו תבדקו שגם הגדלים בסנטימטרים מתאימים לכם.

 

טבלת המידות משתנה מאתר לאתר, ולכן חשוב לבדוק ולהתאים את המידות שלך לאלה הרשומות בעמוד המכירה של כל אתר. גם המידות הישראליות לא תמיד זהות: יש מוכרים שמשתמשים במידות 38,40 ואחרים במידות 1,2 או S,M. לכן מומלץ תמיד לוודא את המידה שלך בסרט המדידה.

שימו לב שאם יש פריט של חברה ספציפית – כדאי לבדוק נקודתית. למעילי יוניקלו הפופלריים למשל (מותג יפני) יש טבלאות המרה משלהם.

אם אתם בוחרים לקנות באתרים הסיניים למיניהם, קחו בחשבון שהמידות שם קטנות ביותר ולא תואמות את המידות האירופאיות או האמריקאיות – תמיד כדאי למדוד את עצמכם עם סרט מדידה ולהשוות לטבלאות המופיעות בכל אתר. בכל מקרה, הגישה המקובלת היא שהמידות באתרים הסיניים הם שתי מידות פחות מהמידה שלכם. עוד נתון שצריך לקחת בחשבון הוא שלפעמים מדובר בבדים זולים יחסית שעלולים להתכווץ.

קחו בחשבון ששרוולים ומכנסיים בבגדים אסיאתיים בדרך כלל קצרים יותר בכ-5-2 סנטימטרים מאשר בבגדים האירופאיים.

מדריך לנשים

Petite = נשים עד 1.60 מטר (לרוב מדובר בבגדים קטנים גם מבחינת ההיקף)

Maternity = נשים בהריון

Tall = נשים מעל 1.70 מטר

Plus/Curve= נשים בגזרה מלאה

 

מדריך לילדים

Slim fit = גזרה צרה

Standard fit = גזרה ממוצעת

Plus fit = גזרה רחבה

 

מדריך לגברים

Regular = מידות רגילות, לפי טווחי המידות הידועים לכם.

Tall and large = מידות גדולות הן בגובה והן בהיקף.

חשוב לשים לב להיקף הצוואר בחולצות כפתורים, ולהיקף החזה כולל הגב והשכמות לצורך מדידת ז'קטים. גם חגורות נמדדות בסנטימטרים ואינצ'ים ומאפשרות לכם לדעת בדיוק, לפי המדידה, איזה פריט יתאים לכם.

 

נעלי ספורט

לפני שאתם מסתבכים עם טבלאות המרה, במרבית נעלי הספורט תוכלו למצוא בלשונית מידה אמריקאית, אירופאית ובריטית. אם לכם או לילדים שלכם יש נעלי ספורט – בדקו מה המידה והזמינו בהתאם. קחו בחשבון שנעל ספורט ננעלת לרוב עם גרב עבה.

 

נעליים רגילות

שימו לב לטבלאות ההמרה. 9 אמריקאי למשל זה כמו 40 ישראלי. מידות אירופאיות הן כמו ישראליות. הספקים עשויים לציין שמדובר ב run large או run small כשהכוונה היא האם זו נעל קטנה יחסית או גדולה יחסית – ואז כדאי להזמין חצי מידה פחות או יותר בהתאם.

 

נעלי עקב

כשמדובר בעקב גבוה מאוד קחו בחשבון שהרגל נוטה להחליק, ולכן כדאי להזמין מידה מדויקת ולא גדולה יותר.

 

דוגמא לטבלת מידות: